Home / Tag Archives: kujtohet

Tag Archives: kujtohet

Ju kujtohet Gylsereni, ja çfarë ka ndodhur me jetën e saj

Aktorja që luajti rolin e Gylserenit, gjatë do të mbahet mend. Arabët, të cilët njihen për luksin në të cilin jetojnë dhe harxhimet marramendëse kanë “mbuluar me flori” edhe aktoren turke, Nurgul Yesilcay. Yesilcay, e cila për publikun shqiptar njihet si Gylsereni e “Fate të Kryqëzuara”, ka udhëtuar drejt Dubait në Janar për të marrë çmimin “Aktorja më e mirë e vitit” nga “Distinctive International Arab Festivals Awards”. Nga Organizatorët e festivalit, është mësuar së fundmi se kanë paguar 50 000 euro vetëm për hotelin ku Yesilcay qëndroi dy netë. “HT Magazine” thotë se suita mbretërore e hotelit “Atlantis The Palm”, ku fjeti aktorja turke, shtrihej në 1000 metra katror, kishte tri dhoma gjumi, një sallon dhe një shërbëtor privat. Të qëndrosh vetëm një natë në këtë suitë kushton 25 000 euro, thotë media turke.

Read More »

Ju kujtohet Karla nga seriali “Kloni”, sot është një zeshkane që iu lë pa fjalë

Shumë seriale të njihura kanë mbetur gjatë në kujtesën e adhuruesve shqiptar. Seriali “Kloni” padyshim që ishte ndër telenovelat më të ndjekura e të pëlqyera në kohën ku u shfaq si projekt i realizuar në Brazil dhe Maroko. Ishte tematika e serialit e po ashtu edhe personazhet të cilët lanë gjurmë të pashlyera në memorien e adhuruesve. Padyshim më e komentuara ishte aktorja, Juliana Paes, e cila në serial e interpretoi rolin e Karlës. Ajo u cilësuar për talentin e saj, e po ashtu edhe për bukurinë e sharmin që përcolli te publiku. Kanë kaluar shtatë vite që ky serial u shfaqë në televizione, e padyshim që ne jetën e aktorëve ka pasur ndryshme të mëdha. “Karla” tashmë është nënë e dy djemve derisa përkrahë ka bashkëshortin, Dudu Baptista. Duket se vitet për të nuk luajnë rol të madh,pasi që ajo duket në top-formë.

Read More »

Ju kujtohet Samira nga seriali “Kloni”, sot ajo është më e bukura e Brazilit

Një nga serialet më të shikuara në vendin tonë padyshim se ka qenë ‘El Coln’. Në këtë telenovelë përpos personazheve kryesore që ishin Zhade dhe Lukas, ishte edhe vajza e re Samira që merrte vëmendjen e të gjithëve me bukurinë e saj natyrale. Por sa ka ndryshuar ajo?… Në fotografitë në vazhdim mund të shikoni se Samira aq shumë ka ndryshuar sa nuk do e njihni.

Read More »

Ju kujtohet “Mahidevranja”, ja si duket sot ajo

Nur Fettahoglu është aktorja, që i dha jetë rolit të “Mahidevranes” të serialit shumë të shikuar “Sulltani i Madhërishëm”. Në serial ajo kishte rolin e një gruaje të dëshpëruar nga rrethanat të cilat aso kohe ishin shumë të ashpra, por në jetën reale aktorja ka një jetë shumë të lumtur pranë familjes së saj. Aktorja ka lindur në Gjermani më 12 nëntor të vitit 1980, pra tani ajo ka 38 vjet. Se ka një jetë të lumtur, Nur shpesh herë e ka dëshmuar në rrjetet sociale dhe intervista të ndryshme. Ajo është martuar me fotografin turk, Levent Veziroglu dhe së bashku kanë një vajzë që e kanë pagëzuar me emrin, Elisa Guzin. Dashuria e tyre e madhe reflekton në të gjitha imazhet, të cilat i shohim në rrjetet sociale.

Read More »

Ju kujtohet Meleku, ja çfarë bën ajo sot

Në audicionin “One Voice” në Turqi, këngët për festat e fundvitit këtë herë i kënduan emra të njohur për të bërë një program të veçantë. Yjet e ekranit këtë vit si çdo vit tjetër u takuan me audiencën në Turqi. Është bërë traditë çdo vit, seksioni special i këtij viti ishin shumë aktorë të njohur e nder ta ishte edhe vogëlushja, Beren Gokyildiz. Aktorja 9-vjeçare, Beren Gokyildiz e njohur tek ne në rolin e “Melekut”, në këtë audicion këndoi këngën “Shape of You”. Beren me zërin e saj të ëmbël ishte në gjendje të kthejë të gjithë anëtarët e jurisë, shkruan rtv21.tv. Pavarësisht sukseseve në aktrimin Beren Gökyıldız, në “One Voice” gjithashtu mori brohoritje të madhe për performancën e saj të mahnitshme në Turqi. Beren Gokyildiz në vitin 2016 ka arritur që të fitojë çmimin prestigjioz si aktorja më e mirë e vogël në Turqi. Përveç aktrimit ajo në intervista të ndryshme ka zbuluar se i pëlqen edhe vallëzimi e këndimi.

Read More »