KOSOVA

bg
Kurti: Profesor Eshrefi ishte ideator për vazhdimin institucional të UP-së

Kurti: Profesor Eshrefi ishte ideator për vazhdimin institucional...

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrja dhe ministrja e...

bg
Stano: Heqja e masave ndaj Kosovës, kompetencë e shteteve anëtare

Stano: Heqja e masave ndaj Kosovës, kompetencë e shteteve...

Ndonëse fillimisht mendohej se heqja e masave është çështje dite, kjo tani ka ngecur...

bg
Gjuriqi takohet me Borrellin: Pozicioni i serbëve në Kosovë, i tmerrshëm

Gjuriqi takohet me Borrellin: Pozicioni i serbëve në Kosovë,...

Ministri i Jashtëm i Serbisë Marko Gjuriq, është takuar sot në Bruksel me përfaqësuesin...

bg
Kryeprokurori i Shtetit vizitoi depon e Agjencisë për Administrimin e Pasurisë së Konfiskuar

Kryeprokurori i Shtetit vizitoi depon e Agjencisë për Administrimin...

Me ftesë të Koordinatorit Kombëtar për Luftimin e Krimit Ekonomik, Shqipdon Fazliu,...

bg
Sekuestrohen 633 paketime barnash të paligjshme me vlerë mbi 5 mijë euro në Prizren

Sekuestrohen 633 paketime barnash të paligjshme me vlerë...

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se sot është zhvilluar një operacion i suksesshëm...

bg
Afro 3 mijë kërkesa për konvertimin e patentë-shoferëve ilegalë, veç sot 125

Afro 3 mijë kërkesa për konvertimin e patentë-shoferëve...

Zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani, ka bërë të ditur...

bg
Kurti me ambasadorë e përfaqësues diplomatikë diskutuan rreth Fondit të Zhvillimit të Qëndrueshëm për Kosovën

Kurti me ambasadorë e përfaqësues diplomatikë diskutuan...

Kryeministri Albin Kurti, u takua me ambasadorë, përfaqësues diplomatikë dhe të...

bg
Ambasadori i Kosovës merr pjesë në inaugurimin e parlamentit të ri britanik

Ambasadori i Kosovës merr pjesë në inaugurimin e parlamentit...

Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Ilir Kapiti, ka bërë të ditur se ka marrë...

bg
Kurti flet me ambasadorët e Quint-it për hapjen e Urës së Ibrit

Kurti flet me ambasadorët e Quint-it për hapjen e Urës...

Kryeministri Albin Kurti ka takuar sot ambasadorët e shteteve të Quint-it. Sipas...

bg
Kosova përpunon aktakuzën kundër Radoiçiqit, Serbia i kërkon dokumente EULEX-it

Kosova përpunon aktakuzën kundër Radoiçiqit, Serbia i kërkon...

Para vjeshtës nuk pritet të ngrihet ndonjë aktakuzë për rastin e sulmit në Banjskë thonë...

bg
Kurti për Ademajn: Përveçse profesor, ai ishte një aktivist i devotshëm i të drejtave të njeriut

Kurti për Ademajn: Përveçse profesor, ai ishte një aktivist...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrja...

bg
Lansohet eKesco, versioni i ri i furnizuesit të shërbimeve mbi energjinë elektrike

Lansohet eKesco, versioni i ri i furnizuesit të shërbimeve...

KESCO, si Furnizues i Shërbimit Universal i energjisë elektrike në Kosovë, ka lansuar...

bg
Shala i PDK-së: Qeveria po ndërhyn në komisionin për miniera dhe minerale

Shala i PDK-së: Qeveria po ndërhyn në komisionin për miniera...

Deputeti nga radhët e PDK-së, Ferat Shala, ka thënë qeveria me vendim arbitrar ka...

bg
Klinaku: Gjykata Speciale nuk është kriju të sjellë drejtësi por t’i largojë njerzit nga skena politike

Klinaku: Gjykata Speciale nuk është kriju të sjellë drejtësi...

Ud.i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton klinaku  ka folur në lidhje me procesin...

bg
Haradinaj: Epopeja e Rahovecit do të mbetet shembull i sakrificës ndër breza

Haradinaj: Epopeja e Rahovecit do të mbetet shembull i...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar...

bg
Deklarohen të pafajshëm 9 akuzuarit për vrasjen në Balincë të Malishevës, dy prej tyre pranojnë fajësinë për armëmbajtje pa leje

Deklarohen të pafajshëm 9 akuzuarit për vrasjen në Balincë...

Në seancën fillestare të mbajtur të mërkurën, në Gjykatën Themelore në Gjakovë,...