SPORTI

bg
Spanja kampione e Europës, për anglezet titulli mbetet ëndërr e parealizuar

Spanja kampione e Europës, për anglezet titulli mbetet...

Spanja ka bërë histori me triumfin në Euro 2024, pasi mposhti Anglinë me rezultat...

bg
Fromacionet zyrtare: Spanja dhe Anglia startojnë me më të mirët

Fromacionet zyrtare: Spanja dhe Anglia startojnë me më...

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes finale në Euro 2024 mes Anglisë dhe...

bg
Alcaraz ‘shkatërron’ Gjokoviqin, e fiton ‘Wimbeldonin’

Alcaraz ‘shkatërron’ Gjokoviqin, e fiton ‘Wimbeldonin’

Tenisti spanjoll, Carlos Alcaraz, e ka shkatërruar serbin Novak Gjokoviq, në finalen...

bg
Zirkzee lojtar i Manchester United

Zirkzee lojtar i Manchester United

Manchester United ka njoftuar nënshkrimin e Joshua Zirkzee. Sulmuesi holandez 23-vjeçar...

bg
Njëmbëdhjetëshja më e dobët e Evropianit sipas “Marcas”, pjesë e listës edhe Ronaldo

Njëmbëdhjetëshja më e dobët e Evropianit sipas “Marcas”,...

Cristiano Ronaldo është përfshirë në ekipin më të dobët të Euro 2024. Gazeta e madhe...

bg
Spanjë – Angli, formacionet e mundshme

Spanjë – Angli, formacionet e mundshme

Spanja dhe Anglia përballen sonte në finalen e Kampionatit Europian “Gjermania 2024”....

bg
Ipswich arrin marrëveshje me Burnleyn për Aro Muric

Ipswich arrin marrëveshje me Burnleyn për Aro Muric

Ipswich Town ka arritur një marrëveshje me Burnley për portierin Arijanet Muric....

bg
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin...

Trajneri italian, Carlo Ancelotti pritet të bëjë ndryshime taktike në sezonin e...

bg
Lojtarët e Anglisë dhe Southgate do të fitojnë një bonus marramendës nëse mposhtin Spanjën në finalen e Euro 2024

Lojtarët e Anglisë dhe Southgate do të fitojnë një bonus...

Lojtarët dhe stafi stërvitor i Anglisë, përfshirë menaxherin Gareth Southgate, thuhet...

bg
Koeman për VAR-in: Po e shkatërron futbollin

Koeman për VAR-in: Po e shkatërron futbollin

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, kritikoi përdorimin e FVAR-it për “shkatërrimin...

bg
Tifozët anglezë kërkojnë që tre lojtarë të startojnë në finalen e Euro 2024 kundër Spanjës

Tifozët anglezë kërkojnë që tre lojtarë të startojnë në...

Tifozët e Anglisë thuhet se tashmë po kërkojnë që tre lojtarë të fillojnë si titullar...

bg
Anglia në finale për herë të dytë rresht me ëndrrën “për ta kthyer futbollin në shtëpi”

Anglia në finale për herë të dytë rresht me ëndrrën “për...

Anglia ka arritur në finale të Evropianit për herë të dytë rresht duke mposhtur...

bg
Luis de la Fuente: E kemi kthyer futbollin spanjoll aty ku i takon

Luis de la Fuente: E kemi kthyer futbollin spanjoll aty...

Mbrëmë është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”. Në finalen e Berlinit do...

bg
Spanja finalisti i parë i Euro 2024 – eliminon Francën

Spanja finalisti i parë i Euro 2024 – eliminon Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti...

bg
Arrihet marrëveshja, Sylvinho vazhdon me Shqipërinë

Arrihet marrëveshja, Sylvinho vazhdon me Shqipërinë

Orët në vijim do të zbulojnë trajnerin e Kombëtares për eliminatoret e ardhshme...

bg
Daku rikthehet në Rusi, trajneri zbulon se çfarë i tha

Daku rikthehet në Rusi, trajneri zbulon se çfarë i tha

Mirlind Daku është rikthyer në Rusi, tek ekipi i tij, Rubin Kazan. Kjo u bë e ditur...