UEFA përjashton dy gjyqtarë spanjoll

Gjithçka ka përfunduar për gjyqtarin spanjoll Gil Manzano, EURO tashmë ka përfunduar pas fazës së grupeve. Siç raporton gazeta spanjolle “Relevo”, arbitri nuk do të gjykojë më asnjë ndeshje në EURO. Në ndeshjen hapëse të Austrisë kundër Francës (0:1), Manzano pësoi pakënaqësinë e ekipit të Austrisw. Christoph Baumgartner u ndal nga portieri i Francës, Mike […] The post UEFA përjashton dy gjyqtarë spanjoll appeared first on Albinfo.

Gjithçka ka përfunduar për gjyqtarin spanjoll Gil Manzano, EURO tashmë ka përfunduar pas fazës së grupeve.

Siç raporton gazeta spanjolle “Relevo”, arbitri nuk do të gjykojë më asnjë ndeshje në EURO. Në ndeshjen hapëse të Austrisë kundër Francës (0:1), Manzano pësoi pakënaqësinë e ekipit të Austrisw.

Christoph Baumgartner u ndal nga portieri i Francës, Mike Maignan në minutën e 36-të kur ishte i lirë. Manzano shënoi gabimisht një goditje goli në vend të një këndi. Rreth dy minuta më vonë, francezët festuan një autogol të Maximilian Wöber.

Alejandro Hernandez, i cili shërbeu si zyrtar i VAR-it, u përball me kritika për refuzimin e pretendimit për penallti të Skocisë në humbjen 1:0 ndaj Hungarisë të dielën e kaluar.

Krahas dy gjyqtarëve në shtëpi janë dërguar edhe ndihmësit, Diego Barbero Sevilla dhe Angel Nevado Rodriguez.

Ky vendim që e ka marrë UEFA e ka lënë gjyqtarin Martinez Munuera si përfaqësuesin e vetëm spanjoll për pjesën e mbetur të “Euro 2024”.

The post UEFA përjashton dy gjyqtarë spanjoll appeared first on Albinfo.